مراسم اختتامیه نوزدهمین مسابقات ملی رشته جوش مهارت کشور

برگزاری مراسم اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته جوش ایران به میزبانی شهر هفشجان استان چهارمحال‌وبختیاری

📌مدیرکل دفتر راهبردی اجرای آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در این مراسم گفت: مردمی کردن مهارت یکی از راهبردهای اصلی این سازمان در دولت سیزدهم است.

حبیب عرفان‌منش چهارشنبه شب در آیین اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته جوشکاری در شهر هفشجان افزود: توسعه فرهنگ مهارت آموزی و توجه مسئولان و مردم به اهمیت سرمایه انسانی ماهر، در راستای غلبه بر بحث بیکاری، رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم، اثرگذار می باشد.

چهارشنبه شب ۲۶ آبان ۱۴۰۰، آیین اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته جوشکاری به میزبانی استان چهار محال و بختیاری و در قطب جوش ایران در محل سالن شهرداری هفشجان برگزار شد.
مسابقات ملی مهارت در رشته جوشکاری با رقابت مهارت‌آموزان رشته جوشکاری از استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، قم، مازندران، کردستان و چهارمحال و بختیاری از ۲۲ تا ۲۶ آبان‌ماه به میزبانی شهر هفشجان برگزار شد که نفرات برتر به مسابقات جهانی ۲۰۲۲ شانگهای اعزام خواهند شد.

فاطمه فتحی هفشجانی از استان چهارمحال و بختیاری، جواد گنجی از قزوین و علی صادقی از اصفهان نیز دیپلم افتخار این دوره از مسابقات را دریافت نمودند.

در مراسم اهدای جوایز با حضور عبدالعلی ارژنگ، فرماندار شهرستان شهرکرد، مدیران استان، سرپرست شهرداری هفشجان و اعضای شوراي اسلامر شهر و بزرگان شهر هفشجان از جمله حاج بهرام الله بخشی هفشجانی از برگزیدگان با اهدای جوایز، تندیس مسابقه و تندیس های اهدایی حاج علی کیوانی هفشجانی و کتاب جهان بین هفشجان تقدیر شد.

 

هفشجان، مهم تر از پایتخت صنعت جوش بودن، میراث گرانبهای ۹ هزار ساله سکونت بشر زاگرسی را به همراه ۸ اثر ملی به ثبت رسیده و ده ها محوطه باستانی از عصر نوسنگی تا عیلامی را در خود دارد و پس از آن در دوره اسلامی، بزرگترین سکونتگاه یکجانشین چهارمحال بوده است و سنگ و سنگتراشی مهم ترین یادگار گذشتگان این سرزمین می باشد.

کد خبر: 2294 پنج‌شنبه 18 نوامبر 2021