مراسم افتتاحیه نوزدهمین مسابقات کشوری در شهر هفشجان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری گفت: دومین دوره مسابقات ملی آزاد مهارت جوش ایران در ۲ رده آقایان و بانوان در مرکز تخصصی جوش هفشجان به عنوان مرکز المپیاد جوش ایران از تاریخ ۲۳ آبان ماه امسال به مدت یک هفته می‌شود.

فرانک کبیری  افزود: در این دوره از مسابقات شرکت‌کنندگان و خانم آقا در رده سنی زیر ۲۱ سال از ۲۲ استان کشور با هم رقابت خواهند کرد و نفر برتر برای شرکت در مسابقات ۲۲۲ شانگهای چین انتخاب شدند. .

وی بیان کرد: شرکت در این دوره از مسابقات برای ۱۷ نفر از صنعتگران و هنرمندان حوزه کشور، شرکت‌کنندگان را در این دوره ثبت‌نام کرده‌اند که ۱۶ نفر از شرکت‌کنندگان این دوره مرد و یک نفر زن هستند.

به گفته وی، شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات در سه رشته جوشکاری آرگون (TIG)، جوشکار co2و جوشکاری برق به رقابت می‌پردازند.

کبیری از تهیه و تدوین ۴۷ استاندارد شغلی و شایستگی در حوزه صنعت جوش در استان با اجرای طرح پژوهشی مدل توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این صنعت خبر داد.

شهر هفشجان چهارمحال و بختیاری در داشتن متخصصان صنعت جوش کشور در منطقه شناخته شده است و با وجود صنعت جوشکاری در این منطقه چندین سال سابقه دارد، اما این موضوع در سالهای اخیر از قبل مورد توجه قرار گرفته است.

هم‌اکنون بیش از ۲ هزار نفر از صنعتگران جوشکار در شهر هفشجان چهارمحال و بختیاری در طرح‌های مختلف صنعتی، عمرانی، ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کنند.

کد خبر: 2259 دوشنبه 15 نوامبر 2021